X
تبليغات

تصویر ثابت

دوربين مدار بسته براي اماکن مسکوني
loading...
YourAds Here YourAds Here

دلبرِ قشقایی

بازدید : 6
چهارشنبه 8 ارديبهشت 1400 زمان : 13:38

دوربين مدار بسته براي اماکن مسکوني

سامانه هاي نظارتي که در سال هاي متمادي در بازار هاي متعدد بين المللي و داخلي حضور پيدا کرده اند، با ارائه تکنولوژي هاي خاص، امنيت محيطي را به ميزان قابل توجهي بالا برده اند. با پيشرفته تر شدن سامانه هاي نظارتي همچون دوربين مدار بسته مسکوني توسط برند هاي معتبر جهاني، قابليت بهره برداري از اين تجهيزات را در درون منزل و يا فضاي مسکوني به وجود آورده اند. حالا با ورود مستقيم اين محصولات به زندگي ما، سوالاتي مطرح مي شود که چه نوع دوربين مدار بسته اي براي اين فضا ها مناسب تر هستند. در ادامه اين مقاله دقيق ترين معيار ها براي خريد دوربين مدار بسته مسکوني را به شما معرفي مي کنيم، تا در کنار دريافت کارکرد مناسب، صرفه جويي اقتصادي براي خود و يا ساکنين مجتمع مسکوني به ارمغان بي آوريد.

xnpn_z7.jpg

اماکن مسکوني و اداري

مکان هاي مسکوني و اداري که بيشتر نياز به نظرات دقيق 24 ساعته دارند، با در نظر گرفتن کمترين هزينه ممکن توسط مدير و يا ساکنين ساختمان مي توانند، دوربين مدار بسته مسکوني قرار گرفته در رده متوسط سيستم نظارتي را خريداري کنند، که صرفه اقتصادي و قابل توجهي براي مصرف کنندگان خود دارد. اماکن نام برده شده به دليل تغيير کم شرايط نوري محيط (آن هايي که در فضاي مسقف نصب مي شوند) با کمک کمترين لنز و رزولوشن تصاوير با وضوح بالا در خرجي هاي تعريف نمايش مي دهند. اغلب لنز هاي دوربين مدار بسته مسکوني بين 2.8 تا 3.6 ميلي متر متغير هستند، که با کمک پردازنده پر سرعت و رزولوشن 2 مگا پيکسل، تصاوير راه پله، پارکينگ، درب آسانسور، پا گرد و پشت بام را با وضوح مناسب به نمايش در مي آورد. براي ضبط تصاوير ارسالي از لنز دوربين مدار بسته با توجه به نوع تکنولوژي محصول مي توانيد از ايکس وي آر، دي وي آر و ان وي آر دوربين مدار بسته تحت شبکه استفاده کنيد، ولي با در نظر گرفتن صرفه اقتصادي سامانه هاي نظارتي خريداري شده بهترين گزينه براي فضاي هاي نام برده شده دوربين مدار بسته HDCVI و AHD دو مگا پيکسلي مي باشد.

نمايندگي هايک ويژن

دوربين تماشاي کودک، پرستار و يا حيوان خانگي

شايد براي همه ما سوال شده است که چه سيستم نظارتي 24 ساعته و يا دوربين مدار بسته تحت شبکه اي براي درون منزل مناسب است، تا با کمک آن به مشاهده اتفاقات درون خانه خود بپردازيم. بيايد قبل از پاسخ به اين سوال مواردي که درون منزل نياز به نظارت دارد را بررسي کنيم. مواقعي نياز مي شود که، به دليل مشغله کاري فرزند کوچک، فرد سالمند و يا حيوان خانگي که نياز به مراقبت دارند را در خانه تنها بگذاريم و يا پرستاري را براي نگه داري، از آن ها استخدام کنيم. براي جامع عمل پوشاندن به امر، نياز به محصولي داريم که به صورت بر خط و يا آنلاين تصاوير را به گوشي موبايل ما ارسال کند و يا آن را بر روي ميکرو اس دي که درگاه آن بر روي دوربين وجود دارد ذخيره سازي کند. از طرف ديگر قابليت هاي منحصر به فرد ديگري در اين سري دوربين مدار بسته مسکوني روميزي وجود دارد، تا شما با کمک آن ها به انجام مواردي همچون برقراري ارتباط صوتي دو طرفه، ديدن تصاوير بر روي موبايل به صورت بر خط و يا آنلاين بپردازيد.

نتيجه گيري نهايي

دوربين مدار بسته مسکوني، که در عرصه نظارتي بيشتر از اعلان هشدار و امنيتي فعاليت مي کنند. در بين دوربين مدار بسته اقتصادي قرار مي گيرند. اين نوع تجهيزات که به راحتي در فضاي داخلي خارجي ساختمان نصب مي گردند، مديريت کاملي در مشاهده وقايع محيطي در اختيار شما مي گذارند. توجه به اين موضوع خالي از لطف نيست که دوربين مدار بسته برروي فضاي با اهميت بالا همچون پارکينگ، درب و راه پله بايد کيفيتي بالا تري نسب به ديگر جاهاي ساختمان داشته باشند، در هنگام وقوع حوادث غير مترقبه، همچو دزدي، ريزش ساختمان و يا آتش سوزي ناگهاني، جزئيات هرگونه با کيفيت و رزولوشن بالا تماشا کرده و عکس العمل مربوط به آن حادثه را در کسري از ثانيه انجام دهيد.

قوانين نصب دوربين مداربسته در مکان‌ها و فضاهاي مختلف مسکوني و تجاري

تامين امنيت يکي از مسائلي است که در همه جوامع کوچک و بزرگ بايد وجود داشته باشد. امنيت کشور، شهر، محله و امنيت خانه، همگي از مواردي هستند که بايد مورد توجه قرار گيرند. در اين مقاله قوانين نصب دوربين مداربسته مکان‌هاي مختلف ازجمله اماکن عمومي ، ادارات ، منزل و پارکينگ را با هم بررسي مي‌کنيم.

هايک ويژن

پيشرفت تکنولوژي باعث شده است تا ابزارها و وسايل مختلفي براي تامين امنيت طراحي شوند که از آن ميان مي توان به دوربين هاي مداربسته اشاره کرد.

دوربين هاي مدار بسته ابزاري امنيتي و نظارتي بوده که در اماکن مختلف مسکوني، اداري، تجاري و سازمان هاي مختلف نصب مي گردد و امنيت آن مکان را تامين مي نمايد. اما آيا مي توان اين دوربين ها را در هر مکاني به صورت دلخواه نصب نمود يا قوانيني براي نصب آنها وجود دارد؟ پاسخ به اين سوال مطلبي است که در ادامه به آن پرداخته شده است.

معرفي دوربين مداربسته و انواع آن

دوربين مدار بسته که به آن cctv که کوتاه شده عبارت closet circuit television مي باشد نوعي دوربين است که در جاي خود ثابت مي ماند و از محيط اطراف خود تصاوير و فيلم هايي را ضبط کرده و در نمايشگر نمايش مي دهد.

از اين وسايل براي حفاظت و همچنين نظارت در مکان هاي مختلف استفاده مي شود. کاربردهاي نظامي، پليسي، کنترل ترافيک، تصويربرداري نامحسوس و … براي اين وسيله وجود دارد. دوربين هاي مدار بسته در انواع مختلفي وجود دارند که بسته به نوع استفاده مي توان هر يک را تهيه و نصب نمود.

دوربين هاي آنالوگ، دوربين هاي تحت شبکه يا ip و دوربين هاي دومنظوره انواعي از دوربين هاي مدار بسته پرکاربرد مي باشند. از نظر ظاهري نيز دوربين ها در انواع مختلفي مانند دوربين هاي مينياتوري، دوربين هاي مادون قرمز، دوربين هاي صنعتي، دوربين هاي dome و دوربين هاي speed dome وجود دارند.

در هنگام انتخاب انواع دوربين ها بايد مزايا و معايب هر يک را در نظر گرفت و با توجه به بودجه و محلي که قرار است دوربين در آن نصب گردد به انتخاب هر يک دست زد.

دوربين مدار بسته در چه مکان هايي نصب مي شود؟

مکان هاي مختلفي وجود دارند که مي توان در آنها از دوربين مدار بسته استفاده نود. اماکن تجاري مختلف و فروشگاه هاي کوچک و بزرگ، مغازه هايي مانند طلا فروشي ها و موبايل فروشي ها، مکان هاي مسکوني و مجتمع هاي بزرگ، سازمان ها و اداره هاي مختلف و … از مکان هايي هستند که مي توان در آنها از سيستم دوربين مدار بسته استفاده نمود.

نحوه نصب دوربين ها در اين اماکن نياز به تخصص و مهارت بالايي داشته و نياز است تا طراحي و بررسي نقشه به صورت دقيق انجام گيرد و دوربين در نقاط کور نصب نگردد. تعداد دوربين هاي مدار بسته نصب شده نيز بستگي به متراژ و فضاي ساختمان دارد و ممکن است از يک تا چند دوربين متغير باشد.

منع قانوني در نصب دوربين مداربسته

اما ممکن است اين سوال پيش بيايد که آيا مي توان دوربين ها را در هر مکاني نصب نمود؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت که قوانيني براي نصب دوربين هاي مدار بسته وجود دارد و در صورتي اجازه نصب اين دوربين ها در حريم هاي خصوصي افراد داده مي شود که مجوز لازم از اين افراد دريافت گردد و با رضايت آنها اين کار انجام گيرد.

در اماکن عمومي و فروشگاه و مغازه و ادارات مختلف اين کار نيازي به اجازه گرفتن از ساير افراد ندارد اما در صورتي که بخواهيد دوربين را در محل مسکوني خود نصب نماييد نياز است تا همسايگان خود را از اين کار مطلع سازيد زيرا ممکن است اين کار باعث تجاوز به حريم خصوصي آنها گردد.

مي توان با نصب تابلوهايي که نشانه نصب دوربين مدار بسته مي باشد اطلاع رساني را انجام داد. علاوه بر اين ها قوانيني براي نصب دوربين هاي مدار بسته وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

قوانين نصب دوربين مداربسته در مکان هاي مختلف

همانطور که مي دانيد دوربين مدار بسته باعث حفظ امنيت جاني و مالي افراد مي گردد و از بسياري از جرائم جلوگيري مي کند. اما آيا نصب اين دوربين ها باعث تجاوز به حريم خصوصي افراد نمي شود؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت که در مواردي که اين دوربين ها به صورت خصوصي در مکان هاي مختلف نصب مي گردند نياز است تا اقدام به کسب اجازه از افرادي که در معرض اين دوربين ها قرار مي گيرند نمود.

در غير اين صورت امکان سوء استفاده برخي افراد از اين دوربين ها وجود دارد و بسيار مشاهده شده است که برخي افراد با نصب اين دوربين ها در داخل خانه اقدام به سوء استفاده از افراد نموده اند.

قوانين حقوقي مربوط به دوربين هاي مدار بسته

حريم خصوصي، حقي است که همه افراد در جامعه از آن برخوردارند و در صورتي که به اين حريم تجاوز شود مي توان از فرد خاطي شکايت نمود. دوربين هاي مدار بسته در صورتي که در مکان هاي نامناسب مانند داخل منزل مسکوني، داخل آسانسور، اتاق پرو مغازه ها و اين چنين مکان هايي نصب گردند تجاوز به حريم خصوصي محسوب شده و پليس مي تواند خاطيان را دستگير نمايد.

متاسفانه در مجموعه قوانين حقوقي ما، قانوني اختصاصي براي دوربين هاي مدار بسته وجود ندارد اما مقرراتي تنظيم شده اند که توسط پليس و نيروي انتظامي کنترل مي گردد. نظارت نيروي انتظامي بر روي دوربين هاي مدار بسته و محل نصب آنها از ضروريات است و بدين صورت جلوي بسياري از سوء استفاده هايي که بسياري از افراد مي کنند گرفته خواهد شد.

تي وي تي

نصب دوربين مداربسته در اماکن مختلف

نصب دوربين مدار بسته در مکان هاي مختلف قوانين خاص خود را دارد که براي ايجاد نظم و جلوگيري از سوء استفاده برخي افراد بايد اين قوانين رعايت گردند. در ادامه به چگونگي نصب دوربين مدار بسته در فضاهاي مختلف پرداخته شده است.

 • اماکن عمومي: در اماکني که عمومي و پر رفت و آمد مي باشد مانند فروشگاه ها و مغازه هاي مختلف که براي حفظ امنيت و جلوگيري از جرائمي مانند سرقت دوربين نصب مي گردد هيچ منع قانوني وجود ندارد و مي توان اين دوربين ها را در مکان ها به راحتي نصب نمود.

 • مشاعات مجتمع هاي مختلف: ممکن است برخي افراد تمايل داشته باشند تا در قسمت هايي از ساختمان که مشاع بوده و مورد استفاده تمامي ساکنين قرار مي گيرد اقدام به نصب دوربين مدار بسته نمايند. قسمت هاي مشاع ساختمان شامل راه پله ها، پارکينگ، لابي، حياط و غيره مي گردد که براي نصب دوربين در اين مکان ها نياز است تا تمامي همسايگان و افراد ساکن در ساختمان به صورت کتبي نسبت به نصب دوربين مدار بسته رضايت دهند. در صورتي که حتي يکي از ساکنين راضي به نصب دوربين در مناطق مشاع نباشد اين کار غير قانوني خواهد بود.

 • محيط هاي خصوصي: مکان هاي خصوصي مکان هايي مانند داخل منزل و اتاق خواب، داخل اتاق پرو، آسانسور، رختکن باشگاه ها و … مي باشد که امکان نصب دوربين در اين مکان ها وجود ندارد مگر اين که مجوز رسمي براي انجام اين کار دريافت شده باشد. حساسيت بالاي اين محيط ها باعث مي شود تا توجه زيادي در کسب مجوز لازم صورت گيرد و افراد به هر دليلي نتوانند دوربين را در اين مکان ها نصب نمايند.

 • محيط کار: نصب دوربين مدار بسته در ادارات و سازمان هاي مختلف بسيار رايج است و اين کار براي جلوگيري از وقوع جرايم مختلف، نظارت بر عملکرد کار کارمندان، جلوگيري از جا به جايي و سرقت مدارک و اسناد مختلف، جلوگيري از سوء رفتار کارکنان و موارد اين چنيني انجام مي گيرد. اما در صورتي که مي خواهيد دوربين مدار بسته را در اين محيط ها نصب نماييد نياز است تا به کارکنان آن شرکت يا سازمان نسبت به حضور دوربين اطلاع رساني گردد و همچنين اعتماد مابين مدير و کارمندان حفظ شده و به شخصي بي احترامي و توهين نشود. دليل نصب دوربين مدار بسته بايد به افراد گفته شود و حريم شخصي کارکنان و مسائل اخلاقي به طور کامل رعايت گردد.

با توجه به نکات گفته شده و قوانين نصب دوربين هاي مدار بسته در اماکن مختلف، در صورتي که تمايل داريد در مکان هايي که نيازمند دريافت مجوز مي باشند، دوربين مدار بسته تهيه و نصب نماييد نياز است تا در ابتدا شکايتي را به واسطه تهديد، تخريب و خطرات امنيتي تنظيم نماييد و ذکر کنيد که نياز براي حفظ امنيت خود نياز به نصب دوربين مدار بسته در مکان مورد نظر مي باشيد.

اين شکايت بايد نزد مراجع قضايي و يا نيروي انتظامي برده شود و در آنجا پس از بررسي هاي لازم مجوز مورد نظر جهت نصب دوربين مدار بسته صادر گردد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 96
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 5
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 6
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 6
 • بازدید ماه : 104
 • بازدید سال : 829
 • بازدید کلی : 1140
 • کدهای اختصاصی
  \r\n