X
تبليغات

تصویر ثابت

مقايس? يخچال سايد باي سايد با دوقلو
loading...
YourAds Here YourAds Here

دلبرِ قشقایی

بازدید : 18
سه شنبه 10 فروردين 1400 زمان : 8:31

هنگام خريد يخچال ممکن است سؤالاتي ذهن خريداران را به خود مشغول کند از جمله اينکه يخچال سايد باي سايد بهتر است يا دوقلو؟ هر يک از اين دو نوع يخچال مزاياي خاص خودشان را دارند و در بازار يخچال فريزرها هر کدام طرفداران خودشان را دارند.
در حال حاضر يخچال فريزر دوقلو فروش زيادي در بازار کشورمان دارد و بسياري از زوج‌هاي جوان، از همان ابتداي زندگي مشترکشان اقدام به تهيه و خريد يخچال دوقلو مي‌کنند. البته آمار خريد يخچال سايد باي سايد هم کم نيست و به دليل مزاياي خود، در نزد بسياري از مشتريان جوان، محبوب است. بنابراين پيش از مقايس? يخچال فريزر دوقلو با سايد باي سايد، بد نيست که هر يک از اين دو مورد را بطور جداگانه بررسي و در نهايت مقايسه‌اي کلي بين آنها داشته باشيم:

يخچال سايد باي سايد:

يخچال سايد باي سايد، يخچال‌هاي جديدي با دو درب بازشونده هستند که هم از قفسه‌ها و فضاي تعبيه‌شد? درون درها و هم در فضاي بدن? يخچال مي‌توان مواد غذايي و نوشيدني‌ها را گذاشت. استفاده از اين نوع يخچال‌ها، امروزه بسيار رواج دارد بطوري که در آپارتمان‌هاي جديد طوري فضاي کابينت را طراحي مي‌کنند، که براي گذاشتن يخچال سايد باي سايد مناسب باشد. چرا که بسياري از خانواده‌ها و جوانان اقدام به خريد يخچال سايد باي سايد کرده و اين نوع يخچال را به انواع قديمي‌تر يخچال‌ها ترجيح مي‌دهند.
يخچال سايد باي سايد داراي دو يا چهار در است و بهترين استفاده را از فضا مي‌کند. اين نوع يخچال‌ها، معمولاً داراي فضاي کمتري در فريزر هستند ولي در عوض شکل طراحي بدن? آنها زيباتر و در بيشتر مدل‌ها داراي امکانات جانبي از قبيل آبسردکن و يخساز هستند که براي فصل تابستان و به‌خصوص زماني که مهمان داريد، بسيار مناسب است.
استفاد? بهين? اين يخچال‌ها از فضا و به‌خصوص در بخش فريزر، موجب شده که افرادي که از اين نوع يخچال‌ها استفاده مي‌کنند، به آساني دسترسي به مواد غذايي و نوشيدني‌هاي گذاشته شده در يخچال داشته باشند. همچنين داشتن ظاهر زيبا و مناسب اين يخچال‌ها هم موجب افزايش تقاضا براي آنها در سال‌هاي اخير شده است. از طرف ديگر با وجود اينکه قيمت يخچال سايد باي سايد از انواع ديگر يخچال‌ها کمي بيشتر است، اما کيفيت و دوام آنها بسيار مناسب بوده و در دراز مدت با مصرف کمتر برق و همچنين عدم نياز به تعمير و يا سرويس‌شدن هر چند سال يکبار، براحتي اين اختلاف هزينه جبران مي‌شود.
بسياري از شرکت‌هاي سازند? يخچال فريزر، که در سطح جهان معروف و در اين زمينه سابق? طولاني دارند از جمله ال جي(LG)، سامسونگ، بوش، هيتاچي و غيره در سال‌هاي اخير اقدام به ساخت و توليد يخچال‌هاي سايد باي سايد کرده‌اند.
سايز يخچال سايد باي سايد هم متنوع است بطوري که بنا به نياز خود مي‌توانيد يخچال سايد باي سايد کوچک، متوسط و يا بزرگ را خريداري و استفاده کنيد. همچنين يکي از مزاياي ديگر خريد يخچال سايد باي سايد امکان تعويض دماي فضاي درون يخچال بطور دستي است. بطوري که در بيشتر يخچال‌هاي سايد باي سايد امروزي، در حالت تنظيم دماي «سوپر» مي‌توانيد دماي يخچال را تا صفر درجه و همچنين دماي فريزر را تا ??- درجه سانتي‌گراد پايين بياوريد که اين نکته بسيار مهمي است به ويژه براي فصل‌هاي گرم سال از جمله تابستان.
امکانات جانبي يخچال سايد باي سايد هم موجب تشويق بسياري از افراد به خريد يخچال سايد باي سايد شده است. بطوري که با وجود امکاناتي مانند صفح? نمايش ديجيتال، آبسردکن، يخساز، فيلتر‌هاي تصفيه‌کنند? هوا و آب، سيستم اتوماتيک ذوب برفک در يخچال موجب مي‌شوند که کارايي اين يخچال‌ها در آشپزخانه‌ها بيشتر شوند. از طرف ديگر در اين يخچال‌ها، بخش‌هايي تعبيه شده که در آنها مي‌توانيد برخي مواد غذايي را بگذاريد که مي‌خواهيد در دمايي پايين‌تر از دماي ساير بخش‌هاي يخچال نگهداري شوند ولي در فريزر قرار داده نشوند. با اين توصيفات و موارد مهم خريد يخچال سايد باي سايد، مي‌توانيد بهتر در مورد خريد و به صرف بودن قيمت يخچال سايد باي سايد تصميم بگيريد.

يخچال دوقلو:

يخچال‌هاي دوقلو هم مشابه يخچال‌هاي سايد باي هستند ولي يخچال و فريزر در آنها داراي دو سيستم جدا است که البته اين دو بخش در يک مجموعه ساخته و عرضه مي‌شوند. از اين رو معمولاً يخچال‌هاي دوقلو داراي فضاي بيشتري نسبت به يخچال‌هاي سايد باي سايد دارند و به ويژه بخش فريزر يخچال‌هاي دوقلو از فريزر يخچال‌هاي سايد باي سايد، بزرگتر است و فضاي بيشتري دارد. از اين‌رو براي بسياري از خانواده‌هاي پرجمعيت و کساني که ميوه، سبزي و مواد غذايي زيادي در يخچال فريزر نگهداري مي‌کنند، خريد يخچال دوقلو مناسب‌تر است. از طرف ديگر علاوه بر مسئل? جا و فضاي يخچال، به دليل اينکه هر يک از دو بخش فريزر و يخچال دوقلو از هم جدا هستند، هر کدام از اين دو بخش داراي موتور و کمپرسور جداي خاص خود هستند. به اين دليل، در صورتي که بعدها هرگونه خرابي يا مشکلي براي هر يک از دو بخش پيش بيايد، فقط کمپرسور و يا قطعات موتور آن بخش تعويض مي‌شود و اين کار هم با هزينه کمتر و هم سريع‌تر صورت مي‌گيرد.
بسياري از شرکت‌هاي مطرح و سازندگان معروف تعمير يخچال فريزر ال جي در اصفهان اقدام به ساخت و توليد يخچال فريزر دوقلو مي‌کنند و در اين بازار از سال‌ها پيش سهمي داشتند. از جمله اين برندها مي‌توان به يخچال دوقلو سامسونگ، يخچال دوقلو بوش و يخچال دوقلو ال جي (LG)اشاره کرد. قيمت يخچال دوقلو معمولاً از يخچال سايد باي سايد کمتر است ولي در عوض مصرف برق آنها بيشتر است که به اين مسئله هم بايد توجه کرد. بنابراين کساني که قيمت يخچال فريزر برايشان اهميت دارد، اين نکته را نبايد از نظر دور بدارند. از طرف ديگر سبک و طراحي بدنه يخچال‌هاي دوقلو نسبت به يخچال‌هاي سايد باي سايد، ساده‌تر است.

در پايان اگر پيش از خريد يخچال فريزر مي‌خواهيد دربار? مقايس? يخچال سايد باي سايد با يخچال دوقلو، موارد مهم را در نظر بگيريم، بايد به اين نکات توجه کنيد:
– قيمت يخچال سايد باي سايد از قيمت يخچال دوقلو بيشتر است.
– يخچال سايد باي سايد داراي يک موتور و يخچال دوقلو داراي دو موتور مجزا (يکي براي فريزر و يکي براي بقيه يخچال) است.
– مصرف برق يخچال‌هاي سايد باي سايد از مصرف برق يخچال دوقلو کمتر است.
– امکانات يخچال‌هاي سايد باي سايد از امکانات يخچال دوقلو بيشتر است (امکاناتي از قبيل: قفل کودک، محفظ? بار،محفظه مخصوص نگهداري ميوه و سبزيجات، سيستم سرمايش سريع، سيستم انجماد سريع، فيلتر آب، فيلتر هوا، آبسردکن، يخساز، سيستم اتوماتيک ذوب برفک و غيره)
– يخچال‌هاي سايد باي سايد فضاي کمتري را اشغال مي‌کنند و فريزر آنها کوچک تر از فريزر يخچال‌هاي دوقلو است.
– يخچال سايد باي سايد براي استفاده جوانان و خانواده‌هاي کم‌جمعيت مناسب‌تر است ولي يخچال دوقلو، براي خانواده‌هاي پرجمعيت.
– ظاهر يخچال‌هاي سايد باي سايد از ظاهر يخچال‌هاي دوقلو زيباتر و مدرن‌تر است.
– تنوع رنگ در هر دو نوع يخچال‌ها وجود دارد (رنگ‌هاي سفيد، مشکي، نقره‌اي)
– برندهاي معروف معمولاً هر دو نوع اين يخچال‌ها را توليد مي‌کنند. از جمله شرکت‌هاي سامسونگ، بوش، ال‌جي و هيتاچي.
– يخچال‌هاي سايد باي سايد معمولاً دو يا چهار در دارند ولي يخچال‌هاي دوقلو فقط دو در.
– حمل و نقل يخچال سايد باي سايد اصول خاصي دارد که بايد هنگام اسباب‌کشي و حمل بار، رعايت شود ولي حمل يخچال دوقلو ساده‌تر است.
– امروزه فضاي آشپزخانه‌ها را طوري طراحي مي‌کنند که مناسب يخچال سايد باي سايد باشد.
– بيشتر يخچال‌هاي سايد باي سايد، قابليت تنظيم دما بصورت دستي را دارند.

منبع : تعمير يخچال فريزر ال جي در اصفهان

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 1

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  captcha


  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 96
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 60
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 6
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 61
 • بازدید ماه : 159
 • بازدید سال : 884
 • بازدید کلی : 1195
 • کدهای اختصاصی
  \r\n